Wüstenrot – kompletná rekonštrukcia budovy – stavba ukončená

Miesto realizácie:
Grösslingova, Bratislava
Začiatok výstavby:
05/2013
Koniec výstavby:
11/2013
Typ stavby:
Administratíva
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Investor:
Wustenrot poisťovňa a.s.

Odberateľ: Wüstenrot poisťovňa, a.s.
Stavba: Rekonštrukcia “KOŽATEX” Wüstenrot, a.s.
Rok:  05/2013-11/2013
Lokalita: Bratislava, Grösslingova ulica 62
Web: http://www.wustenrot.sk/

Stavba: Rekonštrukcia administratívnej budovy – Wüstenrot

akcia ukončená 19/11/2013 

Budova bývalého Kožatexu na Grösslingovej ulici č. 62 je súčasťou intenzívne zastavaného uličného bloku vymedzenom ulicami Grosslingova, Dostojevského rad a 29. Augusta  v centrálnej mestskej časti Bratislavy na hlavnej dopravnej mestskej radiále.
Podľa zachovaných dokumentov sa odhaduje, že objekt bol daný do užívania v roku 1958. Ďalšie stavebné úpravy prebehli v roku 1989 – nadstavba 6. NP spolu s výťahom a výťahovou šachtou na streche objektu a v roku 1996 – generálna oprava kotolne vrátane technológie.
Wüstenrot kúpil budovu v roku 2009.
Vzhľadom na potrebu rozšírenia priestorov pre vlastné účely zadal požiadavku na vypracovanie realizačnej PD – modernizácia budovy. Wüstenrot poisťovňa nám (KAMI PROFIT, s.r.o. ) odovzdala stavenisko 24.05.2013 ako víťaznému zhotoviteľovi na základe výberového konania.

Rozsah rekonštrukčných prác bol nasledovný:
Išlo o kompletnú a komplexnú rekonštrukciu pôvodnej budovy na budovu z modernými prvkami a technológiami, ale s čarom minulosti.
Z pôvodnej kompletne zariadenej (okrem nábytku a výrobných zariadení) administratívno-výrobnej budovy firmy Kožatex  sme demontovali všetky inštalácie ústredného kúrenia počnúc technológiou kotolne a končiac vykurovacími telesami, technológie vzduchotechniky a chladenia, elektroinštalácie vrátane osvetľovacích telies a koncových prvkov, pôvodné zariaďovacie predmety zdravotechniky, keramické obklady a dlažby, povlakové podlahoviny, deliace interiérové konštrukcie a pôvodné podhľady. V rámci rekonštrukcie sa tiež riešila výmena pôvodných okien za nové hliníkové s vysokými teplnoizolačnými vlastnosťami, dodatočné zateplenie strešnej konštrukcie, zateplenie a obnova celej fasády, tak aby sa z pôvodnej ekonomicky nákladnej stavby stala budova nízko energetická až pasívna na potreby dodávaných energií s energetickým certifikátom „B“. Vonkajší, ale aj vnútorný design spĺňa vysoké nároky na vzhľad a zároveň jednoduchú údržbu.  Všetky priestory administratívnej budovy sú vykurované a chladené s automatickou reguláciou. Novonavrhnuté a vytvorené sociálne zariadenia sú zrealizované vo vyšších štandardoch administratívnych budov hl. mesta. V budove je vymenený pôvodný nevyhovujúci osobný výťah za nový. Pôvodné nesúdržné omietky sú nahradené novými sadrovými omietkami v kombinácii so sadrokartonovými deliacimi konštrukciami a podhľadmi. Podlahové krytiny sú zrealizované tak, aby spĺňali nároky a predstavy investora a budúcich nájomcov.  Naprojektované nové inštalácie vytvorili komfortný priestor jak na prácu – administratívna časť, tak na oddych – kaviareň.

 

>
Podobné referencie
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Novinka
Prebiehajúca
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Novinka
Prebiehajúca
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Ukončená
KAMI PROFIT s.r.o.

Fakturačná adresa:
Pri starom letisku 17
831 07 Bratislava

Korešpondenčná adresa:
Príjazdná 7/A
831 07 Bratislava

E-mail: info(@)kami-profit.sk
+421 2 208 66 007

Fakturačné údaje:
IČO: 35943301
IČDPH: SK2022023872

Kontaktný formulár


    * – povinné údaje

    Súhlasím so spracúvaním osobných údajov.
    Súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov (vo formáte .pdf, 22 kB)