Médiá a my

Európska cena za modernizáciu pre Slovensko

06. 09. 2019

Slovenská spoločnosť KAMI PROFIT, s.r.o. zvíťazila v medzinárodnej stavebníckej súťaži „European Award“ v kategórii renovácií kancelárskych budov. Titul a pozlátenú sošku získala za úspešne zrealizovaný projekt prestavby a nadstavby polyfunkčného objektu Würth v Bratislave. Celkových víťazov vyhlásili vo štvrtok 5.9.2019 vo Varšave.

Medzinárodná súťaž „European Award“ načrtáva nové trendy v stavebníctve a propaguje najlepšie projekty modernizácie stavieb  v Európe. Ako jediná oceňuje súčinnosť najlepších investorov, dodávateľov a projektantov pri ich spoločnom diele. Cieľ súťaže je vybrať a oceniť modernizácie a novostavby dokončené v príslušnom roku, ktoré charakterizuje osobitná hodnota v oblastiach funkcionality, urbanizmu, estetiky a praktickosti.

„Z víťazstva sa veľmi teším, potvrdilo vysokú kvalitu a a originálnosť našej práce. Som hrdý na náš tím, vďaka ktorému sme sa presadili aj v náročnej medzinárodnej konkurencii,“ reagoval konateľ spoločnosti KAMI PROFIT Milín Kaňuščák. Slovenská firma si európske ocenenie vyslúžila za rekonštrukciu a nadstavbu centrály firmy Würth Slovensko na Pribylinskej ulici v Bratislave. Dovtedajšiu budovu nezbúrali, jej väčšia časť zostala zachovaná. Náročné predstavy klienta spoločnosti Würth pretavili do skutočnosti. Odstránili všetko vybavenie budovy aj jej fasádu, ostala čiastočne len nosná konštrukcia. Výsledkom následnej rekonštrukcie a nadstavby je originálna, moderná funkčná budova, osadená v zeleni, ktorá spĺňa svetový štandard. Originálny charakter vynovenej budovy zvýrazňuje aj typický slovenský prvok – ľudový vzor krížikovej výšivky, ale aj strom platan, ktorý tvorí integrálnu súčasť budovy vo vzájomnej symbióze.  Použité technológie boli inovatívne vo viacerých oblastiach, napríklad nosná konštrukcia použila systém Cobiax. Zabudovaním plastových gúľ do konštrukcie sa dosiahla úspora materiálu potrebného nielen na samotné stropy, ale aj na ich oporu. Znížením počtu nosných stĺpov sa zvýšila celková úžitková plocha a využiteľnosť priestorov. Duté telesá Cobiax sú prvým a zatiaľ jediným držiteľom národného technického certifikátu udeleného Nemeckým inštitútom stavebných technológií (DIBt) v oblasti plochých dosiek, ktorý umožňuje biaxiálne prenosy zaťaženia.

 

Spoločnosť KAMI PROFIT, s.r.o. sa venuje komplexnému manažmentu stavieb. Činnosť začala v roku 1997 riadením menších regionálnych stavieb. Postupne prechádzala portfóliom stavieb mestského aj regionálneho významu. Od roku 2005 rozšírila pole pôsobnosti aj o výstavbu významných priemyselných parkov na Slovensku, zábavno-obchodných moderných centier EURO MAX. Okrem iných stavieb manažovala investičnú prípravu projektu III Veže na Bajkalskej ulici v Bratislave, pod jej vedením bol skolaudovaný a uvedený do prevádzky. Od roku 2009 riadi výstavbu a prestavbu obchodných centier Billa s.r.o. po celom Slovensku. Na prelome rokov 2011 a 2012 spoločnosť ukončila Mestský priemyselný a technologický park v Trnave, v roku 2012 realizovala prestavbu  bývalých kasární – KulturPark Košice.  Od marca 2014 vykonávala projektový manažment pre Tunel Ovčiarsko a pre výstavbu D1 Lietavská Lúčka – Dubná skala. Na prelome rokov 2015/2016 spoločnosť rozšírila svoje pôsobenie v Českej republike a v Rakúsku, neskôr v Chorvátsku. V roku 2017 úspešne zrealizovala výstavbu čerpacej stanice Slovnaft na Prístavnej ulici v Bratislave s unikátnym dizajnom. Táto stavba bola zaradená do súťaže stavba roka 2017. V tomto roku pôsobí ako generálny dodávateľ stavby Bytového domu BC, D Rudiny II v Žiline, podieľa sa aj na výstavbe D4R7.  

Referencie
Stavba:
Rekonštrukcia hasičskej zbrojnice Brušperk
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Novostavba v lokalite Vrchlabí
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Rekonštrukcia Gastroenterologického centra
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Bufet, ul. Suchoňova, Poprad
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Stavebné úpravy na 2.NP budovy ÚK, VŠB-TUO
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
ČS SLOVNAFT ZELENEČ
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
ČERPACIA STANICA SLOVNAFT LEDNICKE ROVNE
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
ČERPACIA STANICA SLOVNAFT TRNAVA BUČIANSKA
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Športový areál ZŠ Plickova – I. Etapa
Činnosť:
Generálny dodávateľ
Stavba:
Rekonštrukcia 2.NP – Nemocnica Poprad, a.s.
Činnosť:
Generálny dodávateľ
KAMI PROFIT s.r.o.

Fakturačná adresa:
Pri starom letisku 17
831 07 Bratislava

Korešpondenčná adresa:
Príjazdná 7/A
831 07 Bratislava

E-mail: info(@)kami-profit.sk
+421 2 208 66 007

Fakturačné údaje:
IČO: 35943301
IČDPH: SK2022023872

Kontaktný formulár


    * – povinné údaje

    Súhlasím so spracúvaním osobných údajov.
    Súhlas dotknutej osoby so spracúvaním osobných údajov (vo formáte .pdf, 22 kB)